۷-فنگ شوئی

 

 

اکثر مطالب این پست رو از کتاب طراحی نظم گرفتم.

نوشته:کارن کینگستون

ترجمه:گیتی خوشدل

                                                                               ♣انباشتگی

بسیاری از افرادی که درباره فنگ شوئی مطالعه میکنن هیجان زده میخوان بی درنگ اصول اون رو به اجرا دربیارن.بی آنکه دریابند نخست باید خود را از هرگونه انباشتگی و درهم ریختگی رها کنن.

مثلا میشنون که میتونن در گوشه مربوط به توانگری آیینه ای بیاویزند تا ثروت را به سوی خود جذب کنند ولی اگر آن ناحیه آکنده از انباشتگی یا درهم ریختگی باشد آنوقت چه پیش می آید؟…قرار دادن آیینه در آن گوشه احتمالا به جای حل مشکل معضلات مالی آنها را دوچندان خواهد نمود.

هدف اصلی رهایی از انباشتگی ودرهم ریختگی است.زیرا این اصل پایه واساس فنگ شوئی وطراحی نظم می باشد.

پالایش مکان هنر پاک گردانیدن و تقدیس انرژیهای درون یک عمارت می باشد.

برای زندگی موثر لازمست که انرژی و نیروی حیات آزادانه در خانه و محل کارتان جریان یابد.

نخستین گام برای آزادساختن انرژی مسدودی که به مرور زمان در ساختمان جمع شده پالایش مکان میباشد.برخی افراد پالایش مکان را بخشی از برنامه تعمیر و نگهداری ساختمان خود ساخته اند.تافضای زندگیشان نیز مانند بخش فیزیکی آن دارای انرژی و نیرویی پاک و روشن باشد.

 

♠علل انسداد انرژی(که در پالایش مکان مورد بحث قرار میگیرند)

-آلودگی فیزیکی:

منظور هرگونه ناپاکی-دوده-چربی و خاک آلودگی یا مواد دلمه شده مانند خوراکیهای مانده یا چیزهایی که بوی نامطبوع تولید میکنند.انرژی پائین همواره پیرامون ناپاکی ها جمع میشود.

-انرژی ساکنان قبلی:

هرآنچه که در عمارتی رخ دهد در دیوارها و کف واثاثیه و اشیائ موجود در آن فضاضبط خواهدشد.وای آلودگیها بصورت لایه هایی روی یکدیگر قرار میگیردند.

با این تفاوت که نمی توانیم آنرا ببینیم.اگرچه به شیوه هایی ژرف بر زندگیمان تاثیر می گذارد.

بعنوان مثال-اگر به خانه ای نقل مکان کنید که ساکنین قبلی آن زندگی زناشوئی رضایتبخشی داشتند شما نیز در آن خانه ازنظر زناشوئی احساس رضایت خواهید داشت.حال آنکه اگر ساکنین قبلی به هر دلیلی انسانهای سعادتمندی نبودند انرژی آنها در ساختمان باقی مانده و باعث تکرار آن وقایع خواهد شد.

-انباشتگی و درهم ریختگی:

هرگونه بی نظمی و درهم برهمی یا نگهداری انبوهی از اشیائ غیرمفید در جریان داشتن آزادانه انرژی پیرامون یک فضا مانع ایجاد میکند.این امر نیز به نوبه خود در زندگی ساکنه آن مکان اغتشاش و گرفتگی ایجاد می کند.اگرچه آیین پالایش مکان به منظور پاک گردانیدن انرژی ساکنین پیشین میتواند درمدت چندساعت انجام پذیرد جنبه های نظافت و پالایش انباشتگی و درهم ریختگی آن شاید برای عده ای مستلزم زمانی طولانی تر باشد.

هرگاه جهان پیرامونتان را منظم می سازید درونتان نیز دگرگونیهایی پدید می آید.هر آنچه در پیرامونتان است(به ویژه خانه ای که درآن زیست می کنید)آئینه ای نمایانگر ضمیر درونتان است.از اینرو با ایجاد تغییر در خانه تان امکانات زندگی تان را نیز دگرگون میسازید.

واژه انباشتگی در فرهنگ لغت یعنی:”  مجموعه درهم ریخته و نامنظمی از اشیاء  ”

 

♠تقسیم بندی انباشتگی:

-چیزهایی که استفاده نمی کنید یا دوستشان ندارید.

-چیزهایی که که نامنظم ونامرتب هستند.

-اشیائ بسیار در محیطی کوچک

-هرچیز یا کار ناتمام

وقتی اشیاء شما درهم ریخته و آشفته میشوند رشته های پیوند دهنده میان شما و آنها مانند اسپاگتی های گره خورده می شود.

این امر در زندگیتان فشار و آشفتگی تولید میکند.حال انکه اگر جای دقیق هر شیء را بدانید در زندگیتان آرامش و رو شنایی پدید خواهد آمد.وقتی اشیاء جای مشخصی و مناسبی ندارند یا دارند ولی شخص انها رادر جای خود قرار نمیدهد در نتیجه بی نظمی ایجاد خواهد شد.

         آنگاه  احساستان اینست که اشیاء مثل قارچ از گوشه و کنار منزل سر بر می آورند.

منزل ما در واقع نمای بیرونی چیزی است که درونمان می گذرد.پس اگر نمای بیرونی خانه تان نامنظم باشد قطعا نوعی بی نظمی و درهم ریختگی درونی نیز وجود دارد. با جمع و جور کردن وساماندهی به بیرون درونمان نیز به سوی نظم و هماهنگی پیش خوهد رفت.

آنچه در منزلتان با انها کنار نیامده اید نمایانگر چیزهایی هستند که در زندگی تان با انها سازگاری ندارید.و این چیزها بطور مداوم انرژِی وجودتان را می مکند.

تعمیراتی که بطور مداوم توجهتان را به خود جلب می کنند مانند تعمیر کشو یا ابزاری که شکسته.تعمیر شیر آبی که چکه میکند.کارهای بزرگتر یمثل نقاشی ساختمان یا بازسازی.سرویس حرارت مرکزی.یا مهار کردن حیاط خانه که به جنگلی وحشی بدل شده است.هرچه بیشتر میزان این امور بیشتر باشد توان ادامه زندگی را در شما کاهش خواهد داد.

دکمه های افتاده ای که باید دوخت.تلفن هایی که باید زد.تماسها یا روابطی که باید قطع کرد و هزاران چیز ناتمام دیگر که اگر تمامشان نکنید یا با آنها کنار نیایید جلوی پیشرفت زندگی تان را می گیرند.حال اگر شما از ضمیر نیمه هشیارتان بخواهید میتواند به خوبی آنها را برایتان سرکوب یا متوقف نماید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر خود را ثبت کنيد


| ترجمه به فارسی |