۱-فنگ شوئی

 

بررسی اجمالی:

فنگ شوئی یک نظام سنتی برای ایجادتعادل و هماهنگی بهتر میان انرژیهایی است که مارا احاطه کرده اند.

این فلسفه چینی معتقد است که نحوه چیدمان وسایل در پیرامون ما میتواند در جریان مثبت انرژی تاثیر مطلوب یا نامطلوبی روی سلامتی و دارایی های مادی و معنوی ما بگذارد.

از دیدگاه فنگ شویی با ایجاد تعادل میان ۵عنصر بنیادی(چوب-آتش-آب-زمین-فلز)میتوان نظم بیشتری را برای تغییر انرژی یک مکان ایجاد کردو با تقویت انرژی حیاتی مانع از نشر انرژیهای منفی و امواج مخرب شد.

در زیر به برخی از نکات فنگ شویی اشاره می شود که میتواند به بهبود جریان انرژی مثبت در محیط به شما کمک کند.

 

_فنگ شوئی توصیه نمیکند که قواعد آن مو به مو اجرا شود.این اصل را فقط در اتاقهایی بکار ببرید که فکر میکنید لازم است.

_بکارگیری فنگ شوئی به معنای اضافه کردن اشیای ساخت کشور چین به اسباب و لوازم خانه نیست.

_هر وسیله شکسته خراب و بی استفاده را بازبینی کنید وشهامت دور ریختن یا تعمیر مجدد آنرا داشته باشید.

هدایا  و وسایلی را که از آن خوشتان نمی آید در کمدهایتان انبار نکنید.کمترین ضرری که دارند اینست که بیهوده جا ومکان شما را اشغال میکنند.

_از بی نظمی بپرهیزید هوا را تهویه کنید و بطور مرتب خانه را نظافت کنید تا انرژی مثبت آزادانه جریان یابد.

هر روز پنجره های خانه را باز کنید و پرده ها را کنار بزنید تا نور آفتاب و هوای تازه وارد اتاق شود.اگر پنجره تان همیشه بسته باشد انرژی مثبت وارد اتاق نخواهد شد.ریه های ما برای سالم بودن به هوای تازه نیاز دارند.همچنین اگر یک اتاق خالی دارید همیشه آنرا دربسته وتاریک نگذارید زیرا اگراین شرایط طولانی شود انرژی منفی در اتاق باقی خواهد ماند.

_راهروهای تاریک و طولانی را روشن کنید در غیر اینصورت انرژی منفی در این راهروها باقی میماندومانع از ورود انرژی مثبت به داخل اتاقها میشود.بهتر است رنگ روشن و درخشانی را برای دیوارها انتخاب کنید و حتما از لامپهای هالوژنی یا نورافکن های کوچک چندجهته استفاده کنید.

_گیاهان وگلهای خاردار مانند کاکتوس و همچنین گلهای خشک انرژی منفی دارند  بنابراین در بیرون از منزل آنهارا نگهداری کنید.بجای کاکتوس از گلها وگیاهان نرم و زنده آویزها و  کریستال استفاده نمایید تمامی اینها خوش یمن هستند وانرژی مثبت را وارد فضای منزل شما میکنند.

_آیینه هارا در جایی قرار ندهید که تصویر قاب عکس گلدان یا دیواری سفید در آن منعکس شود.

_ورودی/فضای ارتباط مابین دنیای بیرون و  منزل گرم ونرم شماست.فضای ورودی را با گیاهان طبیعی بیارایید.آسانسورها و راه پله ها باید کاملا روشن باشند.جلوی درب ورودی منزل را تمیز نگه دارید.کفش و وسایل دیگر را جلوی درب ورودی نگذارید.زیرا با قرار دادن این وسایل مانع از ورود انرژی مثبت به داخل منزل خود خواهید شد.چنانچه فضای ورودی کوچک وتاریک است و نصب لوستر با کریستالهای کوچک با سبک وسیاق دکورشما همخوانی ندارد از لامپ هالوژنی استفاده نمایید.

بطور کلی فنگ شوئی انرژی محیط پیرامون شمارا متعادل ساخته ومحیط زندگی را بهبود می بخشد.

هزاران سال است که چینی ها برای هماهنگی/صلح و موفقیت از این علم بهره می برند.

 

نظر خود را ثبت کنيد


| ترجمه به فارسی |