بایگانی برای مهر, ۱۳۹۱

گله های خرکی

شنبه, ۲۹ مهر, ۱۳۹۱

امروز زنگ زدم که خاله -زندایی -دخترخالمو دعوت کنم که دور هم باشیم مامان داره میاد همو ببینن.

اول به دختر خالم زنگ زدم چون کلاس داره باهاش تنظیم کنم.گفت فکر نمیکنم خاله وزندایی بیان خاله که کار داره مشغوله-زن دایی هم مشغول کارای چیزن.

حدس زدم که مشغول اثاث کشی هستن.ازش نپرسیدم.

به خاله زنگ زدم با من و من گفت میخوان اثاث کشی کنن.

این رفتارای خونواده مامان همیشه عمر واسم معما بوده یعنی که چی؟

زنگ زدم از زن دایی بپرسم دایی گوشیو برداشت.گفتم به سلامتی دارین وسایلتونو جمع میکنین؟سریع پرسید کی به شما گفت؟!

حالا اگه حرف وخبری توی خونواده ما بشه قبل اینکه خودمون به همه بگیم به یه نفر که میگیم بقیه خبردار شدن فی الفور.

پاته مرغ

شنبه, ۲۹ مهر, ۱۳۹۱

 

مواد لازم:

فیله یا سینه مرغ       ۲۰۰gr

قارچ (بشکل دلخواه کات شود)        ۳۰۰gr

پنیر پیتزا رنده شده (دالیا خوبه)      ۳۰۰gr

نمک-فلفل سفید     دلخواه(فلفل بهتر است تا حدی باشد که طعم غذا تند بنظر برسد)

پودر آویشن          دلخواه(۱ق م)

آبلیموی تازه        ۱ فنجون کوچیک

حبه سیر رنده ریز شده           ۱-۲ حبه

ادویه پیتزا یا ماکارونی یا لازانیا     ۱ق چ

سس بشامل

طرز تهیه سس بشامل:

۱ل شیر+۳۰grکره+۳ق آرد گندم +آب مرغ را روی شعله ملایم اجاق مدام هم میزنیم تا سس غلیظ شود.

 

*سیر و آب مرغ را به سس بشامل بیفزایید.

 

طرزتهیه:

مرغ را با آبلیمو-فلفل-نمک-پودر آویشن-ادویه-آب  میگذاریم بپزد.پس از خنک شدن رشته رشته میکنیم تا بخوبی به سس و پنیر آغشته شود.

کف ظرف شیشیه ای موردنظر را با سس آغشته کنیدیک لایه مرغ-پنیر-قارچ-….لایه آخر را پنیر بریزید.روی پنیر کمی پودر آویشن بپاشید.

ظرف را داخل فر یا مایکروفر بگذارید تا حدی که پنیر آب شود.

روی ظرف غذا را با چیپس خرد شده وسس قرمز و فلفل دلمه ای  میتوان تزیین نمود.

بفرمایین غذا(از۱-۱۰)نمره بدین

نوش جونتون

 

مهمونی جمعه

شنبه, ۲۹ مهر, ۱۳۹۱

روز ۵شنبه با خواهری هماهنگ کردم که جمعه میاییم پیشتون.از وقتی خواهری رفته خونه خودشون نشده بریم دیدنشون.

عصر بود که خاله شوور زنگ زد که جمعه عصر میاییم پیشتون.تاحالا خونمون نیومده بودن.منم برنامه رو واسه شام هماهنگ کردم.

روز ۵شنبه بعدازظهر چون خوابیده بودم شب خوابم نمیومد.کارامو لیست کردم و شروع کردم.

طبق  معمول از شوور نظر خواستم که چی درست کنم واونم طبق معمول گفت هووو.چی؟نمیدونم….

تصمیم گرفتم سوپ سفید-لوبیاپلو-پاته مرغ درست کنم.واسه دسر هم ژله بستنی و کرم شکلاتی درست کردم.

کارای دیگه هم انجام شد.شوور مثل همیشه توی کارای خونه و جابجایی و…. خیلی کمکم کرد-مرسی شوور

من تا ۵صبح بیدار بودم.صبح (البته ۱۲ ظهر)که بیدار شدیم یه سری چیزا باید میبرد خونه خواهری و واسه منم قسمت جدید سریال دکسترو آورد.(هوراااا)

تا برگرده کارای منم تموم شده بود.تا مهمونامون بیان(۱۰شب)۲قسمت سریال دیدم.دستور پاته مرغ رو میذارم.خاله اینا که خیلی خوششون اومد.شما هم نظرتونو بگین.مسسی.

خاگینه

یکشنبه, ۲۳ مهر, ۱۳۹۱

 

مواد لازم:

تخم مرغ            ۱عدد

آرد گندم            ۱ق غ

شیر                 ۳ق غ

پودر قند            دلخواه

هل سبز           دلخواه

کره                 ۵۰gr (تا حدیکه نیاز به افزودن مجدد نباشد)

 

طرز تهیه:

تخم مرغ-آرد-شیر را با هم میزنیم.در کره سرخ میکنیم.بهتر است حرارت گاز کم نباشد چون حالت خمیری پیدا میکند.

پودر قند و هل را باهم ترکیب میکنیم.پس از خارج کردن خاگینه از تابه روی آن میریزیم.

 

*من خودم شیرین و با هل فراوون دوست دارم.و با چای میخورم.

 

بفرمایین خاگینه(از۱-۱۰ نمره بدین)

نوش جونتون

۴-فنگ شویی

یکشنبه, ۲۳ مهر, ۱۳۹۱

فنگ شویی هنر تعیین و انتخاب مکان مناسب ساختمانهای مسکونی اداری ….وشیوه چیدن درست وسایل واثاثیه برای بردن بیشترین سود از انرژی به وجود آمده است.

هر روز تعدادزیادی از مردم خانه ای (خرید یا اجاره )برای سکونت خود انتخاب میکنند.چون خانه ها مکانهایی هستند که ما در آن عمر خود را سپری می کنیم.بنابراین مهم است که برای این بزرگترین سرمایه گذاری درانتخاب محل و نیز چیدن اشیائ و اثاثیه درون آن به شیوه ای مناسب آنگونه دقت شود که انرژی خوشبختی سلامتی و طول عمر  در آن جریان پیدا کند.از فنگ شوئی میتوانید برای انتخاب مکان مناسب خانه قبل از خرید یا اجاره آن استفاده نمایید ویا از آن در خانه ای که در حال حاضر در آن زندگی میکنید با ارزیابی ویژگیهای آن و دادن تغییرات لازم سود ببرید.تغییرات ساده ای چون جابجا کردن اثاثیه و گیاهان.استفاده از تزئینات متفاوت و تعویض پرده ها و رنگها می تواند خانه را در موقعیتی سازگار با انرژی ساکنان و صاحبان آن یعنی انرژی زندگی قرار دهد و موجب شود که از عناصر مثبت مملو گردد و زندگی ما در جهت بهبود تغییر یابد.

میتوانید کاهایی انجام دهید که اطمینان یابید ورودی اصلی به منزلتان جریان مثبت انرژی را به اقامتگاه شما وارد میکند.با استفاده از فنگ شوئی از ورود انرژیهای منفی به خانه و جریان یافتن آن درون خانه جلوگیری میشود.

فنگ شویی یعنی ایجاد تعادل و هماهنگی در جریان طبیعی انرژیهای پیرامونمان تا در زندگی تاثیراتی سودمند پدید آوریم.

ممکنست محلی که شما در آن زندگی می کنید یک اتاق کوچک اجاره ای باشد یا یک اتاق یا یک ویلای بزرگ با حیاط وسیع.

مهم اینست که از آنچه در اختیار شماست بهترین بهره برداری انجام شود. وتا حد ممکن محل خواب,نشستن,کار و مطالعه شما طوری تنظیم شود که بتوانید به واسطه زندگی در آن بنا آسایش و آرامش کافی داشته باشید و بدانید که جمع کردن چه چیزهایی به دورتان مشکل آفرین است,واضافه کردن چه چیزهایی میتواند حال شما را تغییر دهد.

انسان همیشه با خانه خود دارای ارتباطی خاص است.بناهای ساخت بشر بیان کننده خود او هستند.انسانها در زمانهای مختلف و بسته به نیاز خود بناهایی ساختند که فکر و اندیشه و آگاهی خودشان را با آنها بیان کردند.

بنا در نگرش فنگ شویی یک موجود زنده است.بنا هر شکلی داشته باشد مانند خود انسان است.دیوارها به مثابه پوست,اتاقها بمانند اندامهای بدن,در ورودی مانند دهان,و پنجره ها مثل چشمهای انسان هستند.

این دیدگاه به ما یاد میدهد که خانه و محل زندگی ما نیز ممکنست بیمارو آزرده  شود.همانطور که انسان بهنگام بیماری به درمان نیاز پیدا میکند,خانه های بیمار نیز به شفا نیاز دارند و فنگ شویی راهی برای شفا دادن محل کار و زندگی ماست.

کسانیکه این دیدگاه را درک کنند و با خانه خود مانند یک موجود زنده برخورد کنند,بهترین نتایج را از دستورات دریافت میکنند.

البته توجه باین نکته داشته باشید که فقط با اجرای دستورات فنگ شویی و عوض کردن محیط زندگی نمی توان به نتایج بزرگی دست پیدا نمود.وقتی کسی با درستی و صداقت کار و زندگی نکند,تمام این دستورات را تحت الشعاع قرار میدهد.

درست است که فنگ شویی قوانین واصول خاص خود را دارد ولی برای درک بهتر آن نباید فقط به ذهن خود اکتفا کنید.درک عمیق این دانش,نوعی درک قلبی است.

نتایجی که از فنگ شویی حاصل می شود برای هر شخصی نسبی است.ذر مورد شخصی تغییرات فنگ شویی می تواند در مدت کوتاهی بسیار موثر باشد و برای شخصی دیگر این اصلاحات تنها سنگهای اولیه بنای یک زندگی بهتر هستند.

فنگ شویی برای همه اثرگذار است,البته بستگی دارد که افراد چه توقعی از آن داشته باشند.همچنین باید توجه داشت که دریافت پاسخ مناسب از اصلاحات فنگ شویی به سپری شدن  زمان نیاز دارد.

هر بنا بسته به طراحی و عناصری که در آن استفاده شده است دارای انرژی خاصی است.میتوان نقاطی را در هر بنا پیدا کرد که نیاز به اصلاح داشته باشد.ایرادهای مختلف بنا باعث تاثیر جدی روی حال,احساس وسلامت ساکنین میشود.

فنگ شویی از بسیاری جهات مانند طب شرقی است با این تفاوت که توصیه های انجام شده در فنگ شویی به جای اینکه درباره افراد باشد در مورد فضای زیست افراد صدق میکند.

فنگ شویی با ایجاد تعادل در انرژی در محیط زندگی سبب میشود تا افرادی که در آنجا کار وزندگی میکنند سالم بمانند,واز خیر و برکت بیشتری در زندگی بهره مند شوند.

امروزه فنگ شویی در بخشهای مختلف کار و زندگی مورد استفاده قرار میگیرد.از طراحی بناهای مسکونی تا دکوراسیون و تزیین داخلی آنها.طراحی فضای سبز و طراحی فروشگاهها و شرکتها که در فنگ شویی تجاری مورد بحث قرار میگیرد.

اساس فنگ شویی الهام از طبیعت است.سادگی اصلی مهم در فنگ شویی است.امروزه ذر معماری و ساختمان سازی ما آنچه به چشم نمی خورد سادگی است.بسیاری از طراحیها,دکوربندیها و هزینه های هنگفتی که به قصد زیبا سازی بناها صرف میشوند نه فقط زیبایی بوجود نمی آورند بلکه ساختارهایی ناهنجار هستند و هدفشان تبدیل یک چیز به چیزی دیگر است که هم بی اصالت است و هم باعث از دست رفتن طبیعت بنا میشود.

ساخت و ایجاد چیزی که با طبیعت سازگار نیست خلاف این اصل , و مبارزه با طبیعت می باشد.حاصل این رفتار از دست دادن سلامت و بر هم زدن نظم طبیعت است که عوارض آن,هم بشر را تحت تاثیر قرار میدهد و هم به طبیعت آسیب وارد میکند.

نمودهای چنین رفتاری را میتوان در موارد زیر مشاهده نمود:

برهم زدن نظم طبیعت

واداشتن طبیعت به حرکتی خلاف خود

(هدف)نشاندن مهر و اثر انسان بر طبیعت

کاربرد این اصل در فنگ شویی,توجه به احکام و قوانین طبیعت در زمان طراحی بناها و استفاده از عناصر مختلف اما کاملا بجا و هماهنگ است,که هرچه ساخته میشود باعث برهم زدن محیط پیرامون خود نشود,چون در غیر اینصورت نمی تواند برای ساکنین آن زندگی خوبی به دنبال داشته باشد.

هدف فنگ شویی توانا ساختن ما به سازمان دادن خانه مسکونی مان است,به گونه ای که انرژی “چی” بتواند در خانه جریان یابد و در جایی راکد و محبوس نماند یا با سرعت از خانه دور نشود.

نتیجه مثبت فنگ شویی منزل آنست که می توانید آثار مثبت انرژی “چی” را در سراسر خانه منتشر کنید و به حداکثر برسانید,همچنین اثر منفی را دور کرده و از بین ببرید.

۳-فنگ شویی

یکشنبه, ۲۳ مهر, ۱۳۹۱

 

تاریخچه

بیان تاریخچه برای فنگ شویی کار ساده ای نیست چون فنگ شویی نگرشی به هستی است که برای شکل گیری آن به صورت امروزی چندهزارسال وقت صرف شده است.

از قرن۱۷ میلادی به تدریج فنگ شویی به صورت کاربردی مورد استفاده قرار گرفت واین روند تا اوایل قرن بیستم ادامه داشت.تازمانیکه حکومت کمونیستی در چین شکل گرفت و استفاده از آن دوباره ممنوع شد.

امروزه نمود فنگ شویی در تایوان و هنگ کنگ به مراتب بیشتر از چین دیده میشود.این دو کشور بر مبنای فنگ شویی بنا شدند.حاصل این ساخت و ساز برکت و زیبایی چشمگیر در مناطق میباشد.

علاوه بر این بعد از مدتی سنگاپور هم به جمع کشورهای استفاده کننده از فنگ شویی مدرن اضافه شد و باین ترتیب در جنوب شرقی آسیا چهره جدیدی از فنگ شویی پدید آمد.

آنچه بخوبی مشهود است رونق  افتصادی  در این مناطق میباشد.

 

۲-فنگ شویی

یکشنبه, ۲۳ مهر, ۱۳۹۱

 

مقدمه

فنگ شویی وطب چینی ریشه ای مشترک دارند چرا که هردو بر اساس شناخت سرشت طبیعت پایه ریزی شده اند.

این سزشت را “دائو ” می نامند که به معنی ” راه ” است.

راه طبیعت. قوانین نظم وشعور بزرگی که بر هستی حاکم است.راهی که شناخت و قرار گرفتن در مسیر آن برکت را به زندگی هدیه می کند وحرکت بر خلاف آن باعث بیماری فقر و آسیب زدن به طبیعت می شود.

درک فنگ شویی به احساس روان و ذهن بی قضاوت نیاز دارد.فقط باید قلب خود را  به روی آن باز کنید تا وارد زندگی شما شود.

هدف فنگ شویی نظم دادن به محل زندگی بر اساس قوانین دائو می باشد.نظمی که هدف آن سالم زیستن انسانها در محل زندگی و کارشان است.

 

ماهی شیر با سس سرآشپز

یکشنبه, ۲۳ مهر, ۱۳۹۱

مواد لازم:

ماهی شیر          ۴۰۰gr

آب نارنج              ۱فنجان کوچک

نمک.فلفل.زردچوبه.جوزهندی    دلخواه

شیر                  ۱فنجان

سیر خرد شده               ۱-۳حبه

پیاز خرد شده                ۱عدد درشت

 

طرز تهیه:

ماهی را در مواد بمدت ۱ساعت میگذاریم بماند.سپس در روغن سرخ میکنیم.جهت سرو میتوان روی ماهی چند قطره آبلیموی تازه چکاند.و همچنین از سس زیر کنار غذا استفاده نمود.

 

سس خوشمزه

موادلازم:

ماست سون          ۱ل

سس مایونز          ۲ق غ

آبلیموی تازه         ۳ق غ

سس قرمز           ۱ق غ

ترخون.مرزه.ریحون.نعناع  خرد شده    کمی از هرکدام

ادویه سالاد       ۱ق غ

نمک.پودر فلفل سفید.قرمز.سیاه        کمی

طرز تهیه:

مواد فوق را باهم مخلوط کنید.

 

بفرمایین ماهی(از۱-۱۰ نمره بدین)

نوش جونتون

 

 

ساماندهی

یکشنبه, ۲۳ مهر, ۱۳۹۱

فایلای کامپیوترمو مرتب کردم.مطالب روانشناسی تحلیلی رو همه ریختم روی فلش.روی رم گوشیم بریزم تمومه.چند وقته اطلاعات گوشیمو سر و سامون ندادم.

دست نوشته های قدیممو مرور کردم.شاید خبری از ناهیدجون گرفتم.همکلاس بودیم.

واسه شام ماهی شیر درست میکنم.شوور مشغول یه سری کارای تعمیراتی خونه س.

 

فراغت از آشپزخونه

شنبه, ۲۲ مهر, ۱۳۹۱

دلم فیلم میخواد ولی فیلمی برای دیدن نداریم.

منتظر سریالای breaking bad-dexter-flash forward-game of thrones هستم.

شاید ادامه کتاب (زندگی نزیسته ات را زندگی کن) رو خوندم.


| ترجمه به فارسی |